Hakkımda

1985 yılında Bursa’da doğdum. İzmit’te büyüdüm ve 2003 yılında üniversite eğitimi için İstanbul’a geldim. Üniversitede öğrenciyken CNN Türk, ATV ve TRT televizyon kanallarının haber merkezlerinde staj yaptım. Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra Ekopolitik Araştırma Merkezi’nde sahası Hakkâri’de gerçekleştirilen ‘Kürt ailelerin yas reaksiyonları’ isimli projede köy boşaltmaların ardından annelerin yaslarının anlaşılması üzere psikanalitik çalışmanın araştırma asistanı olarak çalıştım. Ekopolitik‘te Türkiye’nin Büyük Çatısı projesi kapsamında Mersin, Hakkari, Malatya, Erbil, Kıbrıs, Siirt ve İstanbul‘da Mezkur Meçhul Mesele toplantılarının düzenlenmesinde görev aldım. Aidiyet, kimlik problemlerine politik psikoloji metodunu prensip edinen bu toplantılar Nobel ödüllü psikanalist Vamık Volkan yönetiminde gerçekleştirildi. Aynı zamanda Ekopolitik Gündem Dergisi’nin editörlüğünü yürüttüm.

TRT Avaz için Balkanlar’ı gezerek Balkanlar’da Ramazan isimli televizyon programının sunuculuğunu yaptım. İki yıl süren araştırmacılık deneyiminin ardından Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Yüksek Lisans’a başladım. Çalışmalarımı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği perspektifinde yoğunlaştırdım ve Türkiye’de Değişen Erkek Kimliği: Yeni Erkeklikler isimli yüksek lisans bitirme tezimi yazdım. (bkz)

Galatasaray ve Koç Üniversitesi’nin birlikte yürüttüğü Türkiye’de Kadın Suçluluğu ve Cezaevinde Kadın Olmak isimli projede araştırma asistanı olarak görev aldım. Bakırköy Cezaevi’nde tutuklu ve hükümlü kadınlar ve infaz koruma memurlarıyla mülakatlar yaptım.

Akşam Gazetesi’nde yazı işleri editörü olarak çalıştım ve Gezi sürecinde birçok röportaj ve yazı dizisi hazırladım.

2015 yılı Şubat ayından 2019 Şubat ayına kadar Ford Otosan’da İç İletişim ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Uzmanı olarak görev yaptım. Ford Otosan’da Uçan Süpürge ve MEB ile paydaş olarak yürütülen Bal Arıları Mühendis Oluyor” isimli meslek seçiminde lise kız öğrencilerin önündeki toplumsal cinsiyet kalıplarının aşılmasını amaçlayan sosyal sorumluluk projesinin koordinatörlüğünü yürüttüm.

Şubat 2019 itibariyle Teklas’da Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalışmaya başladım. Temmuz 2019 itibariyle İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak atandım. Ekim 2019’da ise Teklas Yürütme Kurulu üyesi oldum.

Sosyal Medyada Varım:

Instagram

Twitter

Hakkımda Yazmak İsterseniz…

Doğrudan İletişelim Derseniz, Ona da Varım:

uysalgulsunay@gmail.com

Kurumsal Kimliğim İçin Şuradan Buyrun…

Gülsünay Uysal

 

All for Joomla All for Webmasters